Co je Freemium?

Herní koncept, který se rozšířil zejména na mobilních platformách. Hra samotná je pro hráče zdarma, nebo za velmi malý poplatek; hráč si skutečnými penězi může dokoupit rychlejší postup a/anebo nové úrovně či herní prvky.

Co znamená MMO?

MMO, neboli Massive multiplayer online je druh hry, kde se najednou může potkat mnoho sktečných online hráčů. Typické pro MMO hry je otevřený herní svět kde se hráč může volně pohybovat.

Co znamená PvP?

PvP neboli Player versus Player je herní koncept kdy ve hře mohou proti sobě v reálném čase bojovat skuteční hráči propojeni přes internet.

Bez instalace nebo s instalací?

Zatímco některé hry fungují přímo v prohlížeči, pro spuštění jiných musíte stáhnout velký instalační soubor a hru nainstalovat. Proč tomu tak je? Hry, které vyžadují instalaci budou zpravidla „lepší“. To znamená, že budou mít lepší grafiku, budou plynulejší a nebídnou lepší možnosti ovládání a přizpůsobení. Na druhou stranu hry, které fungují v prohlížeči si můžete zahrát okamžitě, bez zdlouhavého stahování a instalace a co je podstatné: téměř určitě budou fungovat na každém počítači. Na ty s instalací si zpravidla budete muset pořídit nějakou tu schopnější grafickou kartu, takže na hraní na levném notebooku zapomeňte 🙂

Hry bez instalace

Hry s instalací

K čemu je registrace přes Facebook

Do každé online hry se musíš zaregistrovat, abys po ukončení mohl pokračovat tam kde jsi skončil. Registrace bude zpravidla vyžadovat email a heslo, většina her ti ale umožní přihlásit se pomocí Facebook profilu. Hra požádá facebook o tvůj email a facebook se tě následně zeptá, jestli jí ho může poskytnou. Pokud to povolíš, hra tě ověří skrze přihlášení k Facebooku. Zpravidla jsi na Facebook přihlášen nonstop, takže při registraci do hry nemusíš vyplňovat žádné heslo a co je důležitější: žádné si ani nemusíš pamatovat. Stačí se pak přihlásit k Facebooku a hra pozná že jsi to ty.

Hry s registací přes Facebook